Yeni Maymunlar Filmi’ni yönetmeye hazırlanan Wes Ball, filmin yeniden çekeceği…

Yeni Maymunlar Filmi’ni yönetmeye hazırlanan Wes Ball, filmin yeniden çekeceği haberinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Yıllar geçtikçe, farklı uyarlamalarda yer alan Maymunlar Cehennemi – Maymunlar Cehennemi serisi, 2011 yapımı Rise of the Planet of the Apes filmi ile beyaza dönen ve hikayeye daha gerçekçi bir perspektiften yaklaşan sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Maymunlar Cehennemi Yükselişi’nin başarısı yeni bir serinin başlamasına yol açarken, Matt Reeves imzalı Maymunlar Cehennemi’nin şafağı ve Maymunlar Cehennemi için Savaş da sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Bu şartlar altında, serinin dördüncü film için devam etmesi bekleniyordu, ancak geçen yılın başında ki Disney-Fox anlaşması diziyi belirsiz hale getirdi.

21st Century Fox’u satın almak için yapılan bir anlaşmayla Maymunlar Cehennemi serisinin haklarını da satın alan Disney, Nisan ayında yeni bir Maymunlar Cehennemi filminin çekileceğini duyurdu. Aralık ayında wes ball ile filmi yönetmesi için anlaştı. Bu açıklamalar Maymunlar Filminin gezegeninin ekranda kalacağını gösterirken, dizinin geleceğiyle ilgili belirsizliği ortadan kaldırmadı. Disney şemsiyesi altında hazırlanan bu projenin bir devam filmi mi yoksa yeniden mi olacağı bilinmiyordu.

Wes Ball’un Maymunların Yeni Gezegeni Filmi Sezar’ın Mirasına Devam Edecek

Yakın tarihli bir rapor, labirent koşucu filmleri ile tanınan Wes Ball’un yönettiği yeni Maymunlar Cehennemi filminin yeniden çekeceği iddiasını gündeme getirdi. İlk olarak “Film Tartışması” tarafından ortaya çıkarılan bu bilgi, sadece üç yıl sonra, Maymunlar Cehennemi için Savaş’ın geri dönüştürülebilir hale recyclable tepkileriyle, diğer sinema siteleri tarafından hızla paylaşıldı.

Ancak, Wes Ball’un dünkü yorumları, maymunlar ın yeni gezegeninin filminin yeniden çekeceği haberinin gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Ball, bu haberi paylaşan sitenin gerekli kişilerle temasa geçmemesi ve bu bilgiyi doğrulamasına tepki gösterdi, ancak filmin sürprizini kaçırmak istemediğini, ancak Sezar’ın mirasının devam edeceğini söyledi. Yönetmenin “Sezar’ın mirası devam edecek” ifadesini kullanması, mevcut dizide anlatılan hikayenin devam edeceğini gösteriyor.

Maymunlar Cehennemi için Savaş gişede ilk iki film gibi üretilen değil, ama bu hem eleştirmenler ve izleyiciler tarafından memnuniyetle göz önüne alındığında, bu haber birçok sinemaseverler tarafından memnuniyetle karşılanacaktır söyleyebiliriz.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir