Yeni bir römork HBO serisi The Outsider, aynı adı taşıyan…

Yeni bir römork HBO serisi The Outsider, aynı adı taşıyan Stephen King romanından uyarlanan, geçen yıl yayımlanan yayımlanmıştır. Jason Bateman’ın yönettiği ve Başrollerinde Ben Mendelsohn ve Cynthia Erivo’nun yer aldığı dizi 12 Ocak’ta başlayacak.

Edebiyat dünyasının en popüler eserlerinden biri olan Stephen King,son yıllarda hem sinema dünyasından hem de televizyon dünyasından büyük ilgi gördü. The Dark Tower, It ve Pet Sematary gibi son romanları ekrana uyarlanan King’s television’ın uyarlamalarının sayısı da hızla artıyor. 11.22.63, Castle Rock ve Bay Mercedes gibi Stephen King uyarlamaları yakında başka bir eklenecektir: HBO’s Outsider.

King’in geçen yıl yayınlanan romanı The Outsider’dan uyarlanmıştır. Küçük bir kasabada ürpertici bir cinayeti çözmeye çalışan bir polis ve sıradışı yöntemleriyle tanınan ve medyum olduğu söylenen özel bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Cinayetle suçlanan adamla olan yakınlığı bir polis memuru için işleri zorlaştırSa da, tuhaf kanıtlar doğaüstü güçlerin olay üzerinde bir etkisi olabileceğini ortaya koyuyor. Her yeni kanıtla işler biraz daha gariplaşırken polis memuru ve özel dedektif gerçek olduğuna inandıkları her şeyi sorgulamaya başladılar.

Serinin başına geçen polis, Animal Kingdom, Rogue One: A Star Wars Story, Captain Marvel gibi yapımlarla tanınan ve daha önce Bloodline dizisinde adını duyuran Ben Mendelsohn tarafından canlandırılmıştır. Davayı araştırmak için tutulan özel dedektif, El Royale’deki Widows ve Bad Times gibi filmlerle dikkat leri üzerine çeken Cynthia Erivo’ya hayat veriyor ve bu yıl ödül sezonunda Harriet adını verdi.

Yönetmen ve Jason Bateman tarafından üretilen, Outsider 12 Ocak’ta HBO üzerinde seyirci buluşacak

Dizinin oyuncu kadrosunda Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vázquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca yer almaktadır. Emmy ve Altın Küre ödüllü aktör ve yönetmen Jason Bateman da küçük bir rol göstermek görünecektir. Daha önce Ozark’ta yönetmen koltuğuna oturan Bateman, The Outsider’ın ilk iki bölümünün yanı sıra dizinin yapımcılarından birini yönetiyor. Dizinin yaratıcısı Richard Price,Son yılların en iyi mini dizilerinden biri olan The Night Of’un yaratıcılarından biri.

Stephen King’in hem uyarlaması hem de bir araya getirdiği ekiple merak uyandıran The Outsider için tanıtım çalışmalarını hızlandıran HBO, dizinin yeni fragmanını yayınladı. 12 Ocak’ta başlayacak dizinin yeni fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir