XING Mobility Miss R: “1.341 Beygir Gücü Tüm Yolların En Güçlü EV Aracı”

Olaylara daha gerçekçi bir şekilde bakıldığında, bahsettiğimiz güçlerin ve EV otomobillerin ürettiği inanılmaz gücün tek nedeni Tesla Motors! Nedeni açıktır; Elon Musk’ın parlak fikirlerinden biri olan EV otomobilleri, sıradan şirketlerin hızlı motor değişimine ve aynı zamanda rekabetçi pazara katılan yeni şirketler doğurdu. XING Mobility, 1.9 saniyede havalanabilen Tesla Roadster’ın katili olarak r’yi özlüyor. Farklı yol koşullarına uygun olarak tanıtılan Bayan R, araç segmentinde özel bir alan oluşturur.

Tayvanlı şirket mümkün olduğunca hız rakamları en iyi sonuçları elde etmek için en hafif olacak şekilde bodyline üreteceğini söyledi. Doğal olarak, güçlü EV motorları ile, daha az ağırlık kitle hız sonuçları ne istediklerini verecek!

Bayan R’in pilleri dünyada başka bir örnek değildi.

Ön sunumda aldığımız bilgilerde pil teknolojisinden bahsedildi. Onlar 4116 hücrelerin bir arada oluşacağını ve bu değişim gibi kısa bir sürede 5 saniye içinde değiştirileceğini belirtti. Bu araçtaki en kritik nokta, off road pistleri üzerinde durulacak olmasıdır. Odak yere yapılacak büyük hızlar üzerindedir.

Bu yüzden şirketin Bayan R’in elektrik dağıtımları üzerinde çok iyi çalışması gerekiyor. XING’in aracını “yolda ve yol dışında yetenekleri olan dünyanın ilk elektrikli süper otomobili” olarak tanımlayabiliriz.

Prototiplerine uygulanan pil özellikleri hayret verici.

Her tekerleğin EV ünitelerinin 4.116 hücreden oluştuğunu söyledik. 98 modül pil, bize 1 Megawatt olacağı söylendi. Şu anda başka bir şirkette bahsedilen rakamları göremezsin.

Piller normalden p daha hafiftir. Bu sonucu alan pil hücrelerinde faktör “3M Novec 7200 E Engineered Fluid” batması nedeniyle oldu.

XING sadece Bayan R’de pil teknolojisini kullanmayacak.

Geliştirdiği pil teknolojisinin şehir içi otobüslerde, scooter motosikletlerinde ve teknelerde kullanılacağı belirtildi.

Tayvanlı şirketin EV’e yatırımları şimdiden belli oldu. Projesinde bir aksilik olmazsa, ilklerle dolu bir dünyada performans sergileyecek. Bu yüzden yeni şirket araçlarını duymak bizim için normal olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir