VW’nin 45 Yıllık Golf Modeli Her 41 Saniyede Bir Satıyor!

VW golf 8 sahne alarak son nesil alıyor, ve biz nasıl son nesil den ilk nesil geçti anlattık. Golf bazılarımız için çok şey ifade etmese de, aslında kompakt hathback modellerinin doğumunu sembolize eder. Beetle uzun üretim sonra, VW insanlar farklı bir aile otomobili göstermek Golf ile olmuştur.

29 Mart 1974’te başlayan üretimden 2019’a kadar toplam 35 milyon adet üretildi. Bu, iki yıl içinde 1 milyon satış rakamına ulaşarak, gelecek noktanın bir işareti oldu. Ve 45 yıl boyunca, alınan ortalama süreye göre,“her 41 saniyede bir, Golf yeni sahipleriyle bir araya getirilir.”

Bu seviyeye ulaşabilirsiniz çok az marka modelleri vardır.

Satış sayısı dediğimiz zaman, tabii ki, akla gelen ilk model. 150 ülkede 3.500 model arasında zirve yapamayan sedan, 44 milyon adetsattı.

RALF Brandstätter, VW’s Chief Operations Officer, şöyle dedi: “Bu bizim golf markasının kalbinde yer alıyor. Bu gibi ilerleme ve teknoloji anlamına gelecektir arabada başka bir örnek yoktur. Örneğin, golf ilk kez milyonlarca insan için güvenlik teknolojisi kullanılabilir hale getirmiştir. Bu şekilde, tüm nesiller adına damgasını vurdu. Golf, yedi nesildir Volkswagen’in marka ve grup olarak dünyanın en önemli otomotiv üreticilerinden biri olarak gelişmesine katkıda bulunmuştur.” Söyledi.

Golf iki, dört ve beş kapılı varyantları ile hayatına başladı!

İlk motor seçeneği 1.5L 70 psile eşleşti , dört ileri manuel veya 3 vitesli otomatik şanzıman ile 1.1L ile çıktıktan sonra. Bu noktada, Golf 8 en kısa sürede 5.1 bir kokpit, yarı otonom sürüş tekniği, gelişmiş güvenlik ekipmanları ve GTI 310 ps tarafından desteklenmektedir ile sürücü hızlandırabilir.

”ın yapısında çok fazla değişiklik olmadan, yeni durumunda makyaj görmüş gibi bir tasarım yolu takip edildi. Bu kamu karşılamak için nasıl şu anda tahmin edilemez. Dış stil motorun istediği şeyi veremese bile teknolojik donanımını ve elektrik motorunu tatmin edecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir