Twitter iPad için Yeni Arayüz Sökme Başlıyor

Sosyal medya platformları, masaüstü ve tablet ürünlerinde, özellikle de mobil cihazlarda milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi büyük uygulamaların içinde oldukları medya için arayüzleri vardır ve sürekli olarak yeni özelliklerle geliştirilmektedir. Mikro-blog sitesi bu yenilikleri elde etti Twitter önde gelen uygulamalardan biridir. Şirket son zamanlarda resmi paylaşım için yeni özellikler ve iyileştirmeler ile güncellemeleri sunacak

Sosyal medya devi son zamanlarda büyük ekran iPad modelleri için yeni bir arayüz geliştirdi. Tasarımın görüntüleri çeşitli platformlarda paylaşılır. Apple’ın tablet pazarındaki liderliğini ve yüksek iPad satışlarını düşündüğümüzde, yeni arayüzün çok sayıda kullanıcıyı ilgilendirdiğini söyleyebiliriz. Kullanıcı dostu yenilikler arayüz içinde öne çıkmaktadır.

iPad için Yeni Arayüz

Apple, eylül ayında düzenlenen bir etkinlikte iOS 13 ile yeni işletim sistemi iPadOS’u duyurdu. Bu yıl ilk kez farklı bir işletim sistemi iPad için geliştirilmiştir. Uygulama geliştiricileri bu platform için kendi platformlarını gözden geçirmeye devam ediyor.

Twitter’ın son güncellemesi iPadOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Arabirimin web uygulamasında olduğu gibi, birden fazla sütunun varlığı göze çarpıyor. Sol tarafta, navigasyon çubuğu sağ taraftaysa, gündemdeki konuları görmek mümkündür.

Menü çubuğu ekranın alt kısmından sola kaydırıldı. Ekranın üst kısmında arama çubuğu yer alan bir arama çubuğu var. iPad için Twitter arayüzü Tweetdeck tasarımı akla getirebilir. Ancak burada, kullanıcılar görünümü tercihlerine göre şekillendirebilirler. iPad için geliştirilen yeni arayüzünde böyle bir olasılık yoktur.

Mikro-blog sitesi yavaş yavaş iPad kullanıcıları için yeni bir görünüm dağıtmaya başladı. Bazı kullanıcılar yeni güncelleştirmeyi aldıklarını söylüyor. Bu dünya çapında yaymak için biraz daha fazla zaman alır söyleniyor. Şirket son zamanlarda hem mobil hem de masaüstü platformlarında arayüz iyileştirmeler yaptı. Son olarak, iPad uygulaması nın adı değiştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir