Son sezonu için hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones hakkında…

Son sezonu için hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones hakkında konuşan George R.R. Martin, dizinin kitaplara sadık bir uyarlama olması için 8 değil, 13 sezon süreceğini söyledi.

Tüm zamanların en başarılı dizilerinden biri olan Game of Thronesbu yıl 8. sezonuyla ekranlara veda etti. Sevilen dizinin 8. Sezonun reytingleri bozuk olmasına rağmen, pek çok izleyici memnun edemedi. Dizinin son bölümleri pek çok izleyici için hayal kırıklığı yaratsa da, pek çok kişi dizinin sonunun bu hayal kırıklığının en büyük nedeni olarak aceleye geldiğini gösterdi.

George R.R. Martin,serinin uyarlanmış roman serisinin yazarı , son sezon hayal kırıklığı olduğunu söylemek için yeterince ileri gitmedi iken, o dizi son açıklamaları ile sona erdi şekilde memnun olmadığını gösterdi.

George R.R. Martin, Game of Thrones Gibi Bir Kitabı Bir Diziye Uyarlamanın Zorluklarını Vurguluyor

Fast Company dergisine verdiği röportajda şovun finali hakkında konuşan George R.R. Martin, Game of Thrones’un kitapları ekranlara tamamen aktarmasının çok daha uzun sürmesi gerektiğini düşünüyor. Başarılı yazara göre, dizi sadık bir adaptasyon için 8 değil, 13 sezon sürmesi gerekiyordu.

Game of Thrones gibi kapsamlı bir kitabı diziye uyarlamanın travmatik bir deneyim olabileceğini söyleyen Martin, David Benioff ve D.B. Weiss’ın başından beri ne kadar zorlu bir iş yaptığını belirterek, stüdyonun ya da kanalın diziyi çekerken dışarıdan müdahale edebildiğini hatırlattı. Martin’e göre, bu müdahaleler her zaman hikayeyle ilgili değil. Başarılı yazar, bazen bir karakter seyirciyi cezbettiğinde “bu karakteri daha fazla ekleyelim” gibi direktifler verdiğini söyledi.

George R.R. Martin, şovun finalinden hemen sonra kişisel blogunda yayınlanan bir açıklamada, David Benioff ve D.B. Weiss’ın hikayeyi farklı bir şekilde anlattıklarını, bu yüzden aynı sonuca varsalar bile aynı yolu izlemediklerini söylediler.

Zaman, George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin nasıl tamamlanıp tamamlanilemeyeceğini ve gösteriden daha tatmin edici bir son verip veremeyeceğini size söyleyecektir. Dizinin bir sonraki kitabı Kış Rüzgarları’nın gelecek yıl raflarda yerini alması bekleniyor. Ama konu Martin olunca kesin olarak söylemek mümkün. Çünkü daha önce Kış Rüzgarları için benzer sözler verilmiş, ancak belirtilen tarihler gelip gitmiş olsa da kitap hiç tamamlanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir