Safari Tarayıcısı iOS 14’lü Kullanıcılar için Dil Çevirmek

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone modelleri ile her yıl kullanıcılara yeni iOS versiyonları sunuyor. Geçen yıl iOS 13’u geliştiren şirket, bu sürümde birçok hata ve sorun çıkardı. O kadar ki, iOS 13’ün yeni sürümleriyle gelişmeler güncellenmiş olsa da, hatalar sona ermedi

Teknoloji devi, bir sonraki işletim sistemi olan iOS 14 üzerinde de çalışıyor. Bu yılki sorunların bir sonraki sürümde tamamen ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Buna ek olarak, yeni sürümü hakkında farklı özellikler ortaya çıkmaya başladı. Bir süre önce, iOS 14’ün hangi cihazlarda destekleneceği konusunda yeni bir iddia ortaya çıktı

iOS 13 güncellemesini alan tüm iPhone modellerinin de iOS 14 güncellemesini alması bekleniyor. Son olarak paylaşılan bilgiler, iOS 14 ile yeni bir kullanıcı dostu özelliğin geleceğini gösterir. İşletim sisteminin varsayılan tarayıcısı Safari, iOS 14 ile dil çevirisi desteği alacak.

Safari için Dil Çevirisi Geliyor

Dil çevirisi günümüzde internet üzerinden kullanıcılar için büyük önem taşımaktadır. Chrome kullanıcıları bu deneyimi Google Çeviri altyapısını kullanarak kullanabilir. iOS kullanıcıları da bu işlem için bugüne kadar üçüncü taraf çeviri uygulamaları kullanıyor. En son bilgilere göre Safari tarayıcısı iOS 14 ile çeviri yapma özelliğine sahip olacak.

Apple, kullanıcılara bir üçüncü taraf uygulaması yerine çeviri desteği vermek istiyor. Kullanıcılar Safari tarayıcısında açtıkları bir sayfada orijinal dil ile seçtikleri dil arasında kolayca geçiş yapabilecekler. Apple, bu hizmet için Nöral Motor adı verilen AI tabanlı bir altyapıdan yararlanacak. Bu hizmet, internet bağlantısı olmayan alanlarda çevrimdışı olarak kullanılabilir.

IOS 14 Tanıtımına Sadece Günler Kaldı

Önümüzdeki günlerde, dijital asistan Siri de Nöral Motor desteği olması bekleniyor, hangi da çevrimdışı çalışmasına olanak sağlar. Teknoloji devi ayrıca Apple Pencil’ın Safari kullanımını genişletmeye hazırlanıyor. Bu özellik yaklaşan iPadOS 14 ile iPad modelleri için kullanılabilir olacak.

Apple resmen WWDC 2020 ile iOS 14 tanıtacak, hangi Haziran’da yapılacak 22. Etkinlik Corona virüsü nedeniyle online olarak düzenlenecek. ios 14 ve iPadOS 14 ile ilgili tüm bilgilerin tanıtımda açıkolacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir