Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı The Batman filminin yazıp yöneteceği Matt…

Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı The Batman filminin yazıp yöneteceği Matt Reeves, Peter Sarsgaard’ın da filmde rol alacağını duyurdu. Sarsgaard’ın harvey Dent’e hayat verdiği söylenir.

Cloverfield, Let Me In ve War for the Planet of the Apes gibi beğenilen filmlerinde tanınan Matt Reeves’inyazıp yönettiği Batman için hazırlıklar sürüyor. Yeni Batman filmi için bir süper kahraman filminde gördüğümüz en heyecan verici oyunculardan birini bir araya getiren Reeves, oyuncu kadrosunda yer almak için bir isim daha açıkladı. Yeni Batman filminin kadrosuna dahil edilecek son isim Shattered Glass, An Education and Experimenter ve Experimenter gibi filmlerle tanınan Peter Sarsgaard oldu.

Matt Reeves, Sarsgaard’ın hangi karakteri canlandıracağını açıklamadı. Ama yetenekli aktörün Batman çizgi romanlarının kilit karakterlerinden Harvey Dent’i hayata yaklaştıracağı konuşuluyor. Sarsgaard ile evli olan Maggie Gyllenhaal’ın geçtiğimiz günlerde Instagram’da Two-Face’i işaret eden bir mesaj paylaştığı iddia ediliyor. Bu fotoğrafta, Sarsgaard saçının sadece bir tarafını tıraş ederken görülüyor.

Gotham’da suçlularla savaşan bir savcı olan Dent, zamanla yozlaştırılarak iki yüzlü bir suçluya dönüşmesiyle tanınıyor. Daha önce ekranda yer alan karakter, 1995 yapımı Batman Forever filminde Tommy Lee Jones’un başrolünde yer alırken, Aaron Eckhart the Dark Knight rolünü üstlendi.

Peter Sarsgaard Batman’da Harvey Dent’i Hayata Sokabilir

Robert Pattinson’ınBatman’i hayata yaklaştıracağı film, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ Zoë Kravitz, Paul Dano,The Riddler, Komiser Gordon, Jeffrey Wright,Alfred ve Andy Serkisve Carmine Falcone ile Batman çizgi romanlarının en önemli kötü adamlarından biri olan John Turturro yer alacak. Ayrıca Penguen rolü için Colin Farrell röportaj yaptığı bilinmektedir. Jayme Lawson, son zamanlarda Juliard mezun genç bir oyuncu, aynı zamanda filmde başka bir isim olacak. Filmde kilit rol oynaması beklenen Lawson’ın, Batgirl olarak bilinen Barbara Gordon’u oynaması bekleniyor, ancak hangi karakteri canlandıracağı henüz açıklanmadı.

Matt Reeves’in sözleriarasında “kara Batman hikaye anlatımı” ve Batman çizgi romanlarında önemli bir yere sahip olan birçok karakter yer alacak. Önemli oyuncular ile bu karakterleri onun anlayış Matt Reeves zaten devam filmleri için zemin hazırladı göstermektedir. Reeves’in Batman’le yeni bir üçleme başlatmak istediği söylentileri de bu olasılığı güçlendiriyor. Çok katmanlı, yaşayan Gotham’ı yaratmak isteyen Matt Reeves’in Penguen ve Harvey Dent gibi önemli karakterleri izleyicilere tanıtması ve devam filmlerinde daha derinlemesine incelemesi bekleniyor. Öte yandan, son zamanlarda ortaya DC Films de bu karakterler için spin-off filmler yapabilirsiniz gösterir.

Ortaya çıkan her yeni isimle bizi heyecanlandırmayı başaran Batman, 25 Haziran 2021’de vizyona girecek.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir