Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel filmlerini hedef alan…

Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel filmlerini hedef alan açıklamalarını destekleyen John Woo, Marvel filmlerinin giderek daha popüler hale gelmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Geçen ayın başlarında yaptığı açıklamalarla film gündeminin merkezinde yer alan Marvel filmlerinin sinemadan çok tema parkları gibi olduğunu söyleyen Stoy, Marvel filmlerinin sinema olmadığını söyleyerek dikkat çekici bir açıklama yaptı. Ancak Scorsese, Marvel filmlerinin sinemasalonlarının devralınmasına izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi; Ayrıca Marvel filmlerinin sinemanın bu tür bir film olduğunu düşünen bir izleyici kitlesi yaratacağı yönündeki endişelerini de dile getirdi.

Sinema dünyasında büyük yankı uyandıran bu sözler, Samuel L. Jackson ve Natalie Portman gibi Marvel filmlerinde yer alan isimlere tepki gösteriyor; Ve bu kadar önemli yönetmenler de Scorsese’yi destekledi. Scorsese daha sonra Marvel’a karşı tavrını biraz yumuşattı ve marvel filmlerinin yeni bir sanat biçimi olduğunu söyledi.

Marvel filmlerinin sinema dünyasındaki etkisi son yıllarda; Scorsese, Coppola ve Loach gibi isimleri sinemanın geleceği hakkında önermeye zorlarken, sinemanın geleceği yle ilgili endişelerini dile getiren yönetmenlere yeni bir isim eklendi.

John Woo: “Marvel Filmlerinin Giderek Daha Popüler Hale Gelmesinden endişeleniyorum.”

John Woo, Martin Scorsese ve Francis Ford, Hard Boiled, Face / Off, Mission: Impossible II gibi aksiyon filmleri başarılı yönetmen, Marvel eleştiri destekledi. Çizgi roman filmlerinin seyircisinin eğlenmesini takdir eden yönetmen, bu filmlerin popüler leşmesiyle birlikte genç izleyicilerin “gerçek sinema”dan uzaklaşmaya başlamasından da endişe ediyor. Woo, şu anda sinema dünyasına hakim olan genç izleyicilerin Marvel filmlerini standart olarak kabul etmeye başlayanlar olduğunu söyledi. Lawrence Of Arabia, Mean Streets, A Clockwork Orange veya 2001: A Space Odyssey film izleme arzularını kaybetmekten endişe ediyor.

Martin Scorsese, Ken Loach, Francis Ford Coppola, aksiyon sinemasında önemli işler yapmış bir isim olan John Woo da Marvel filmleriyle ilgili endişelerini dile getirarak, bu yönetmenlere katılacak isimlerin önümüzdeki günlerde artacağını açıkladı. Bu tartışmanın gelecekte nasıl ilerleyeceğini merak ederken, hangi isimlerin hangi yönde açıklamalar yaptığını göreceğiz.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir