Instagram Uzun Zamandır Beklenen Karanlık Modu Test Başlıyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Milyonlarca kullanıcıyı kendine çeken platform, geliştirilen yeni özelliklerle kullanım deneyimini sürekli artırmayı hedefliyor. Son yıllarda, birçok uygulama ve araç kullanıcı dostu bir görünüm sağlamak için karanlık temalar geliştirmek için bilinmektedir.

Twitter, Chrome, Windows 10 gibi birçok popüler platformda, kullanıcılar bugün itibariyle karanlık tema desteğinden yararlanabilirler. Facebook da bu tema için bir süre için kendi uygulamaları üzerinde çalışıyor bilinmektedir. Sosyal medya devi son zamanlarda mesajlaşma uygulaması Messenger için karanlık bir tema yayınlanmıştır. Ancak, WhatsApp bu tema için çalışıyor bir süredir bilinmektedir.

Şirket nihayet popüler uygulaması Instagram için karanlık bir tema özelliği geliştiriyor. Son zamanlarda yayımlanan mobil işletim sistemi iOS 13 ve Android 10 karanlık modu kazanmıştır. Uygulama geliştiricileri de bir tema ile yetişmek başlıyor.

Instagram için Dark Mode Gospel

Bilindiği gibi iOS 13 ve Android 10 işletim sistemleri günümüzde kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Karanlık mod seçeneği, her iki mobil işletim sisteminin de ana özellikleri arasında yer alıyor. Ancak, birçok uygulama yeni mobil sürümleri maç için tema güncelleme başladı. Instagram’dan gelen son haberler, karanlık temanın Android 10 kullanıcıları için mevcut olduğunu ortaya çıkardı.

Android 10 tabanlı arayüze sahip akıllı telefon kullanıcıları Instagram’ı karanlık modda kullanabilir. Bunu yapmak için kullanıcıların Instagram uygulamasını en son sürüme güncellemeleri gerekir. Telefonun işletim sisteminin temasını karanlık mod olarak seçerek, Instagram’ı aynı temayla kullanmak mümkün olabilir.

Testlerdeki editörler Instagram’ın Galaxy Note 10’da karanlık bir temayla kullanılabileceğini söylüyor. Henüz en son sürümü Android güncellemesi almamış kullanıcılar için bu tema kullanmak mümkün değildir.

Yeni Tema Diğer Sürümlere Gelecek

Instagram’da Android 10 ile başlayan karanlık tema öfkesi önümüzdeki dönemde diğer kullanıcılartarafından da kullanılabilecek. Bu nedenle Instagram, beta sürümündeki karanlık tema özelliğini test etmeye başladı. Temayı test etme fırsatı bulan kullanıcılar Instagram’ın şık bir görünüm yarattığını söylüyor. Gelişmeler, Instagram uygulamasının genellikle önümüzdeki günlerde kapatAcağını gösteriyor.

Karanlık tema kullanıcılara daha rahatlatıcı bir deneyim sunuyor. Ancak koyu renklerin hakim olduğu temanın telefonların şarj süresi üzerinde olumlu bir etkisi olduğu biliniyor. Android ve iOS işletim sistemlerinin bu desteğe sahip olmasıyla, gelecekte karanlık tema karşısında daha fazla uygulamanın ortaya çıkması beklenmektedir. Önümüzdeki günlerde Facebook çatısı altındaki mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın da yeni temasını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir