Görünmez Adam’ın yapım tasarımcısı Alex Holmes, filmdeki kostümlerin nasıl oluşturulduğunu…

Görünmez Adam’ın yapım tasarımcısı Alex Holmes, filmdeki kostümlerin nasıl oluşturulduğunu anlattı.

Bu yazı Görünmez Adam hakkında canlandırıcı ayrıntıları (spoiler) içerir.***

Film endüstrisinde senarist ve aktris olarak rol aldığı gibi, Aynı zamanda Sinsi: Bölüm 3 ve Upgrade’de de rol alan Leigh Whannell,Saw serisinin yaratıcılarından biridir. Whannel, özellikle yeni bakış açısıyla Görünmez Adamın Hikayesi’ne kadar zamanın ruhuna uygun bir korku filmi yapmayı başardı; Hollywood’da yükselen kadın hareketinin sinemada nasıl anlatılması gerektiğini anlatan önemli bir film yapıyor.

Görünmez Adam Cecilia, kim sürekli onu manipüle ve kocası Adrian, kendi isteklerine göre hayatını şekillendiren kaçar hikayesidir. Hayatını geri almak için önemli adımlar atan Cecilia, Adrian’ın intihar ettiğini öğrenmesinin ardından bir takım açıklanamaz olaylarla karşılaşır ve Adrian’ın gerçekten ölüp ölmediğini sorgulamaya başlar. Bu noktada Cecilia, görünmeyen bir varlıktan sürekli rahatsız olduğunu, ancak etrafındaki insanları ikna edebildiğini söylüyor. Işık biliminde çığır açan işler yapan eşi Adrian, görünmez bir giysi giyerek, cecilia’nın yaptığını yapıyormuş gibi çevreyi lanse ediyor.

Filmin görsel efekt kullanımı, izleyiciye görünmez bir varlık la ilgili ne yaptığını göstermenin çok etkileyici bir yolu. İzleyicinin zihnini uçuran görsel efektlerle görünmezlik getiren kostümün tasarımı da oldukça dikkat çekici. Ancak Adrian’ın görünmez olduğu her sahnenin üretim tasarımı takdire şayandır.

Alex Holmes, Görünmez Adam Yapım Tasarımcısı, Filmde Görünmezlik Kostüm Hakkında Konuşuyor

Leigh Whannell,Jennifer Kent’in The Babadook ve The Nightingale filmlerinde rol alan yapım tasarımcısı Alex Holmes ile birlikte çalışarak filmde görünmezlik kostümü ve uzay tasarımı yarattı. Görünmez Adam’ın yapım tasarımcısı Alex Holmes, filmin görünmezlik kostümünü nasıl yarattığını açıkladı.

Altıgen tasarım kameralarıyla donatılmış bir dalış kıyafeti olarak filmin görünmezlik kostümünü tasarlayan Alex Holmes, bunu yapmak için görünmezlik teknolojisini araştırdı ve Sydney Üniversitesi’ne gitti ve işlerin nasıl görünmez olduğunu öğrenmek için profesörlerle konuştu. Işığın görünmezi görünür kılmak için küçük nesnelerin etrafına büküldüğünü öğrenen Holmes, böyle bir şeyi görsel olarak tanımlamanın çok bilimsel olduğunu ve Adrian’ın özellikle ışık bilimi alanından bir öncü olacağı fikrinin onu daha da akla yatkın hale getirmek için olduğunu söyledi. Senaryo aynı zamanda görünmezlik kostümü bulanık bir parıltı gibi görünmesini sağladı.

Alex Holmes, Aldis Hodge tarafından canlandırılan James Lanier’in evini inşa etmeden önce birkaç orta sınıf evi keşfetti. Holmes, stüdyodaki evi inşa eden Holmes, “Yaklaşımın özü, normalde korku filmleriyle ilişkilendireceğiniz abartılı estetikten uzaklaşmaktı.” dedi. Görüntü yönetmeni Stefan Duscio son derece karanlık bir şekilde setleri aydınlatmak için dikkatli; Leigh Whannell, burayı normal bir ev gibi göstermek için ışıkların yandığından emin olmak istedi.

Buna karşılık, Adrian’ın lüks evindeki laboratuvarın tasarımı üniversitelerdeki nanoteknoloji tesislerinden esinlenilmiştir. Alex Holmes, Cecilia’nın görünmezlik kostümünü keşfettiği sahnenin tasarımını şöyle açıklıyor: “Cecilia’nın gördüklerini gösteren bir iPad fikrini geliştirdik. Kendini odada görüyor ve kamera onu hiçbir şekilde zar zor görüyor, bu yüzden garip bir andı ve bu konsept Cecilia’nın görünmezlik kostümünü fark ettiğini fark etti.”

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir