Daimler CEO’su AMg’nin Elektrik Çağı’nın devam ettiğini söyledi!

Mercedes-Benz CEO’su Ola Kallenius,AMG araçlarının da elektrik motorları ile ilgileneceğini söyledi. Alman markası EV araç sınıfına gelen EQS, sedan kısmında işin önde gelen tarafına doğru gidiyordu. yarışma için çok önemliydi. Tesla Model X, Jaguar I-Pace ve Audi e-Tron iyi menzilli ve güçlü şanzıman seofus ile sistem yerini aldı.

Ola Kallenius, AMG’nin müşteri deneyimiyle oluşturulduğunu ve hibrit modellerin dışında ilk elektrikli modellerin başlangıç olduğunu söyledi. İşte ayrıntılar şunlardır:

Hangi elektrikli araca AMG varyantı verileceğini konuşulmiyordu.

Şey, biz yeni EQS özellikleri hakkında konuşurken, biz 600 beygir gücü AMG olabilir bir sürümü hakkında konuştuk. Bazıları ev ilk AMG S Serisi elektrik temsilcisi olacağını söylüyorlar.

EQS’nin amacı Taycan’ın bulunduğu, Model S ile birlikte gelen ve sınıfı belirleyecek duruş tasnifinde yerini almaktır. Bu nedenle salon araçlarının elektrik motorlarının teknik veri bölümünde göze çarpan değerler sunması gerekmektedir.

Tahminler, elektrik motorundan 600 ps’ye güç alarak amiral elektrik modeline bir AMG varyantı getiriyor. Taycan’ın yaptığını atlattığımızda daha fazla enerji patlaması olduğunu biliyoruz. Taycan Turbo çift elektrik motorundan 671 psüretiyor.

Aşırı yük anlamına gelen Overboost modunda değerler 761 ps’ye yükselir. Kısacası, EQS-AMG olarak kabul edilen kuvvetler çok altında kalır. Bağımsız Olarak Planlanmış SLS Electric Drive ve 740 ps ve 1.000 nm tork gibi dört motorla etkileyici bir şey yapmalılar.

Supercar sınırlı bir hıza ulaşır 250 km / h, 3.9 saniye içinde ivme tamamlayarak. Gelişmelerden sonra, AMG mühendislerinin tam elektrikli model versiyonu en az 2,8 saniye içinde havalanmalıdır. Aksi takdirde, rakiplerinin çoğu yanında zayıf değerler gösterecektir.

Mercedes EV sınıfında EQ-C sedan ve EQ-A gibi modelleri getirebilir. En azından Daimler CEO’sundan AMG’ninelektrikli olabileceğini duyduk. Bakalım hangi Mercedes modeli aşırı güçlü versiyonuna talip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir