Coronavirus salgını nedeniyle üretimi durdurulan Batman hakkında konuşan Matt Reeves,…

Coronavirus salgını nedeniyle üretimi durdurulan Batman hakkında konuşan Matt Reeves, kırılan tatili nasıl değerlendirdiğini anlattı.

Tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren Coronavirus salgını nedeniyle, tüm dünyada sinemalar kapatılırken, birçok film ve dizinin prodüksiyonları durdurulmak zorunda kaldı. Salgın nedeniyle yarıda kesilen bu yapımlardan biri de merakla beklenen Batman’di.

Robert Pattinson’ınbaşrolünde oynadığı ve Matt Reeves’inyönettiği (Cloverfield, Let Me In, War for the Planet of the Apes gibi beğenilen filmlerinde bilinen) yeni Batman, Birleşik Krallık’ta devam eden çekimleri nedeniyle süresiz olarak askıya alınmak zorunda kaldı. Çekimlerin ne zaman devam edeceği belirsizliğini korurken, salgının nasıl ilerleyeceği bilinmemekle birlikte, bu aranın filmi nasıl etkileyeceği sorusu gündeme geldi.

Son zamanlarda Deadline bu soruları yanıtlayan Matt Reeves, coronavirus salgınının neden olduğu ayrılığın filmi nasıl etkilediğini açıkladı. Reeves, yapım durdurulmadan önce filmin yaklaşık dörtte birini çektiklerini, ancak çektikleri şeyi düzenlemediklerini, bunun yerine görüntüleri gözden geçirip daha sonra çekmeyi planladıklarını söyledi.

Reeves’e, film ekibinin Londra’dan Liverpool’a taşınmaya hazırlanırken durdurulan prodüksiyonun güvenlik kaygıları nedeniyle İngiltere’den Amerika’ya taşınıp taşınmayacağı da soruldu. Reeves, filmi İngiltere dışında bitiremese de şimdilik her şeyin belirsiz olduğunu söyledi.

Matt Reeves Salgın Yüzünden Batman’in Hikayesini Değiştirmediğini Açıkladı

Nerdist ile yaptığı son röportajda Reeves, Batman’de henüz tam olarak şekillenmiş olmayan bir Batman göreceğimizi söyledi ve filmin konusu hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. Ama salgın yüzünden bu arada hikayede bir değişiklik yapmayacağını söyledi. Reeves, bu senaryo üzerinde iki yıl çalıştığını vurgulayarak, kendisi ve ekibinin ayrıntılı olarak düşünülen bir senaryo hazırladığını söyledi. Reeves’in bu süreçte yaptığı bir diğer şey de henüz filme çekmedikleri büyük sahneler hakkında daha derin düşünmek ve bunları nasıl uygulayacaklarını planlamaktır.

Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde, Catwoman Zoë Kravitzoynar , Paul Dano,başka bir ikonik kötü adam, Penguen, Colin Farrell,Komiser Gordon, Alfred Andy Serkisve John Turturro, Batman çizgi roman en önemli kötü adamlarından biridir. Genç aktris Jayme Lawson, kim sadece Peter Sarsgaard ve Juliard mezun oldu , aynı zamanda çizgi roman dahil değildir hayata yeni karakterler getirecek. Ancak, bu ifadenin yanlış yönlendirilmesi gerektiğine dair teoriler olduğunu ve Peter Sarsgaard’ın Iki Yüz olarak da bilinen Harvey Dent ve Jayme Lawson’ı sonunda Batgirl’e dönüşen Barbara Gordon’a hayat vereceklerine dair teoriler olduğunu belirtmekte yarar vardır.

Matt Reeves’in imzası ve topladığı oyuncu kadrosuyla çekilen en heyecan verici süper kahraman filmlerinden biri olan Batman’in 25 Haziran 2021’de vizyona salınması bekleniyor. Ancak, coronavirus salgını nedeniyle mola uzamışsa, bu görme tarihi ertelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir