Bu yıl, Pedro Almodóvar, Dolor y gloria ile adını övgüye…

Bu yıl, Pedro Almodóvar, Dolor y gloria ile adını övgüye değer bir söz yaptı usta yönetmen; O üç yeni film, bir kısa, bir orta ve bir uzun metrajlı üzerinde çalıştığını açıkladı.

Onunla konuşun – Hable con ella, Her Şey Annem Hakkında – Todo sobre mi madre ve Volver, sinema dünyasına unutulmaz filmler getirdi usta yönetmen Pedro Almodóvargibi , bu yıl onun yeni filmi Ağrı ve Zafer – dolor y gloria sinemaseverlerin önünde ortaya çıktı. Bir yönetmenin yaşlılık, uyuşturucu bağımlılığı ve varoluşsal krizlerle başa çıkma çabalarını anlatan film, sinemaseverler tarafından memnuniyetle karşılandı ve usta yönetmenin son yıllardaki en iyi işi olarak kabul edildi.

Dolor y gloria, Almodóvar’ın muhteşem kariyerini sona erdirmeye ve sinema dünyasına olan etkisini sona erdirmeye değecek bir film olarak kabul edilir, ancak yönetmenin son zamanlarda emekli olmayı planlamadığı bir filmdir. Yakın tarihli bir röportajda konu hakkında konuşan yönetmen, filmde veda etmeyi öneren bazı şeyler olduğunu kabul etti ve ekledi: “Yarın ne olacağını bilmiyorsunuz, ama kesinlikle film yapmaya devam etmek istiyorum.”

Pedro Almodóvar İlk İngilizce Filmini Çekmeye Hazırlanıyor

Ayrıca, Almodóvar zaten üç yeni projeler üzerinde çalışmaya başladı. Usta yönetmen ilk İngilizce filmini yapmayı planladığını açıkladı. Yönetmen, Amerikalı bir yazarın beş kısa hikayesinden uyarlanan senaryonun tamamlanmak üzere olduğunu, hikayenin ise Teksas, Oakland ve Meksika’da olacağını söyledi.

Daha kısa olacak iki farklı proje üzerinde çalıştığını da söyleyen Bakan, birinin yaklaşık bir saat orta uzunlukta, diğerinin ise 20 dakikalık kısa bir özellik olacağını söyledi. Yönetmen bir sonraki uzun metrajlı filme geçmeden önce bu kısa filmi çekmeyi planlıyor.

Kısa ve orta metrajlı projelerle ilgili bazı detayları paylaşan Almodóvar, bu filmlerin ton ve tema açısından Dolor y Gloria’dan oldukça farklı olacağını söyledi ve bunlardan birinin gerçeküstü bir komedi olacağını söyledi.

Kariyerinde yeni bir dönemin başladığını hissettiğini ve belki de bir öncekinden daha cüretkar olacağını söyledi.

Dolor y Gloria’nın önceki filmlerinin seyirci üzerinde yönetmenden daha doğrudan bir etkisi var. Bu bağlamda bir sonraki filminde de benzer bir yol izlemenin doğal olacağını, ancak doğal tepkisinin tam tersini yapmak olduğunu söyledi.

Almodóvar, kim bizi daha da bu açıklamalar ile bir sonraki film hakkında heyecanlı yaptı, sinemaseverlerin uzun süre beklemek tutmak gibi görünüyor. Çünkü yönetmenin açıklamaları, gelecek yıl bir sonraki filmini çekmeye başlamayı planladığını gösteriyor.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir