9 Şubat 2020’de sahiplerini 92. Akademi Ödülleri yaklaştıkça hangi kategoriye,…

9 Şubat 2020’de sahiplerini 92. Akademi Ödülleri yaklaştıkça hangi kategoriye, hangi filmlerin öne çıktığına bir göz atalım.

Bu günler, sinemayı yakından takip edenler için yepyeni bir çağın başlangıcı. Sahip olduğumuz için şanslı olduğumuz bu dönem, oscartöreninin yaklaşık iki hafta boyunca geri çekilmesiyle uzun yıllar sonra oldukça sıkışık olacak, ama heyecan seviyemizde hiçbir şey değişmedi. Dahası, Greta Gerwig, Bong Joon-ho, Sam Mendes ve Quentin Tarantino gibi yönetmenlerin, Martin Scorsese ve Pedro Almodóvar gibi usta isimlerin yanı sıra şahsen sevdiğim Noah Baumbach gibi usta isimlerin yeni filmleriyle yarışa dahil olması sevindirici. Şimdilik, kaybeden için üzgün olduğumuz için kazanan için mutlu olacağımız bir ödül sezonu bekliyor gibi görünüyoruz. Ama akademinin kötü sürprizleri sevdiği her zaman aklımızdadır.

Ancak önümüzdeki haftalarda, ödül sezonunda hangi filmlerin öne çıktığını, en sıcak günlerini nerede çekeceğimiz görmek istedik. Türkiye’de henüz iddialı filmlerin bazıları yayınlanmadığından, diğer tahminleri de dikkate alarak farklı sitelerde tahminlerimizi şekillendirdik. Ben de en iyi kısa film, en iyi kısa animasyon ve en iyi kısa belgesel kategorileri için herhangi bir tahminde bulunmamış belirtmek istiyorum, hangi çok zor makalelerin serisinde tahmin etmek nerede En İyi Film ve En İyi Yönetmen önümüzdeki hafta tartışacağız.

Emniyet kemerlerinizi bağlayın, işte başlıyoruz.

92. Akademi Ödülleri: Erken Tahminler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir