25. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü’nü…

25. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü’nü kazanan Once Upon a Time… Hollywood’da. En İyi Yönetmen ve Sam Mendes ile Bong Joon-ho.

Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri,nam-ı diğer Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri, 1995 yılından bu yana Yayın Film Eleştirmenleri Derneği tarafından her yıl düzenlenen, 25 Yıllık Ödülleri dün gece yapıldı. bir keresinde sahiplerini bulmuşlardı.

Ödül sezonunun en önemli filmlerinden biri olan Once Upon a Time, bu yıl Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde büyük ödüle kadar uzanıyor ve özellikle Hollywood’da kazananlarıyla Birlikte Oscar yarışı hakkında önemli ipuçları veriyor. Quentin Tarantino’nun son filmi ABD dışındaki eleştirmenleri ikiye bölerken, Amerikalı eleştirmenler etkilenmiş gibi görünüyor. Ödül sezonunun başında The Irishman ve Parasite gibi yapımların arkasında olması bekleniyor. Hollywood’da da Altın Küre sonra Critics’ Choice Ödülleri’nde yer alan film çok daha başlangıçta Oscar yarışında düşünülenden daha iddialı olduğunu gösterir. Akademi Hollywood ve film dünyası hakkında filmler için sabırsızlanıyor ne kadar sıcak göz önüne alındığında, Tarantino son filmi En İyi Film Oscar için favori gibi görünüyor.

Bu yıl sinema tarafında büyük bir sürpriz oldu. En İyi Yönetmen kategorisinde ödül, 2019’un en iyi filmlerinden biri olan Sam Mendes ile 1917’de tek bir plan dizisi gibi görünmek üzere çekilen Parazit arasında paylaşıldı. Parazit ayrıca Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazanırken, 1917’de hem En İyi Film Yönetimi hem de En İyi Kurgu ödülünü kazanarak teknik disiplinlerde öne çıktı.

Joaquin Phoenix, Renée Zellweger, Brad Pitt ve Laura Dern(100) için ödül kazanan ödül, oyunculuk kategorilerinde ödül sezonunun ön saflarında yer almış, bu yıl Oscar kucaklayan aktörler dört isim olacağını göstermektedir.

Televizyon tarafında, art arda en iyi drama dalında Altın Küre ödülü kazanırken, FleabagEn İyi Komedi dizisi ödülüne layık görüldü. Phoebe Waller-Bridge ve Andrew Scott da Fleabag ikinci yıl rolü dünyada “büyük” bir rol olduğunu söyledi. sezondaki performansıyla ödüllendirildi.

Altın Küre Ödülleri’nde sadece iki ödül kazanarak hayal kırıklığına uğrayan Netflix,Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde dokuz ödülle ön planda kaldı. Televizyon tarafında When They See Us Netflix’i güldürdü, film tarafında The Irishman, Marriage Story ve Dolemite Is My Name ödüllerini kazanan Netflix yapımları yer aldı.

25. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri

Sinema

En İyi Film

1917
Ford v Ferrari
İrlandalı
Jojo Tavşan
Joker
Küçük Kadınlar
Evlilik Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir